Було розроблено сервіс здачі електронної звітності (ЗЕЗ), який включає в себе програму «Фредо-Звіт» і засоби інтеграції цієї програми з типовими конфігураціями фірми. Це дає можливість безпосередньо в типових конфігураціях програм не тільки сформувати регламентовану звітність, перевірити заповнення, роздрукувати і зберегти в електронному вигляді в необхідному форматі XML, але і зашифрувати і підписати звіти електронним цифровим підписом, відправити до контролюючих органів і отримати квитанцію про доставку звіту за призначенням. Традиційна підсистема здачі регламентованої звітності залишатиметься в колишньому обсязі.

Надалі в традиційній підсистемі регламентованої звітності не планується додавати нові регламентовані звіти, додавати можливість експорту даних в зовнішні файли і т. д., в той же час вже реалізовані функціональні можливості підтримуватимуться в актуальному стані.

Підтримка сервісу ЗЕЗ включена в типові конфігурації:

Встановлення і налаштування «Фредо-Звіт»

При запуску програми «Фредо-Звіт» з програми на платформі «1С:Підприємство», картка підприємства буде створена автоматично. При першому запуску програма запропонує ввести ліцензійний код. При генерації ліцензійного коду враховується ЄДРПОУ підприємства. Активація пройде успішно, якщо у підприємства є діюча підписка на інформаційно-технологічний супровід (ІТС) рівня ПРОФ. В програмі «Фредо-Звіт» у картку підприємства необхідно ввести реквізити сертифікатів ЕЦП посадових осіб та печатки.

Далі в програмі, в довіднику «Організації» необхідно вказати дату, починаючи з якої буде використовуватися «Фредо-Звіт». Але це не означає, що не можна буде користуватися традиційною регламентованою звітністю. При відкритті звичайного звіту, програма дає попередження, що, починаючи з певної дати використовується «Фредо-Звіт» і запитує про переривання виконання операції. При відповіді «Ні» будуть відкриватися звіти, як зазвичай.

Наступний крок полягає в перевірці правильності заповнення параметрів формування регламентованих звітів у формі «Налаштування заповнення звітів» «Фредо-Звіт».

Тільки тепер для формування регламентованої звітності використовується команда «Регламентовані звіти «Фредо-Звіт» з меню «Звіти» - «Регламентована звітність».

Здача електронної звітності «Фредо-Звіт»

Відкрийте «Реєстр звітів» з меню «Звітність». Виберіть потрібний звіт, та відкрийте його. При цьому звіт відкривається в окремій вкладці горизонтального меню, що містить назву цього звіту.

Бланк звіту після відкриття автоматично заповнюється даними з картки підприємства. Для перенесення у відкритий бланк звіту даних з програми натисніть кнопку «Заповнити» і програма автоматично вивантажить дані з програми у відповідні поля бланка звіту. При необхідності є можливість вручну ввести дані.

Перевіряємо звіт і зберігаємо документ. Безпосередньо перед відправкою збережений документ шифрується і підписується ЕЦП.

Надсилання звітності в електронному вигляді з ЕЦП в контролюючі органи здійснюється через пряме з'єднання або за допомогою вбудованого поштового клієнта. Звіти доставляються через сервер електронних документів, що представляє собою програмно-апаратний комплекс «Фредо-СЕД». З допомогою програми «Фредо-Звіт» можна одночасно відправляти звіти відразу декільком контролюючим органам.

Програма «Фредо-Звіт» приймає квитанцію про доставку звіту на сервер контролюючого органу. З моменту отримання другої квитанції про результати обробки документа сервером можна вважати, що звіт зданий. Користувачі програми «Фредо-Звіт» можуть замовити додатковий сервіс, що дозволяє перевіряти стан платника ПДВ із бази платників ДПАУ.

Підтримка сервісу ЗЕЗ

Підтримка сервісу ЗЕЗ надається на період дії підписки на ІТС рівня ПРОФ.

Якщо використовується програма для ведення обліку кількох підприємств, то для роботи з сервісом ЗЕЗ, підприємству, на яке не оформлена підписка ІТС рівня ПРОФ, надається можливість оформлення додаткової підписки на сервіс ЗЕЗ.

Програма з певною періодичністю автоматично перевіряє наявність оновлень на сайті https://fredo.com.ua/. Запустити пошук оновлень також можна вручну в програмі з меню «Сервіс» - «Оновити програму".

Користувач самостійно може скачати актуальне оновлення з сайту https://fredo.com.ua/, а потім встановити його.

В усіх перерахованих способах при запуску оновлення, після прочитання релізу, усі дії з установки виконуються автоматично.

По закінченню терміну дії підписки на ІТС рівня ПРОФ, використання регламентованої звітності буде доступно традиційно, але буде недоступна функція оновлення програми «Фредо-Звіт».

Для відновлення повнофункціональної роботи сервісу ЗЕЗ необхідно оформити підписку на ІТС рівня ПРОФ. Після оформлення підписки програма «Фредо-Звіт» може бути оновлена до актуальної версії.